درب اتوماتیک و مصرف انرژی

درب های اتوماتیک باعث کاهش مصرف انرژی ، بالا بردن بهره وری وجلب نظر مشتریان ، پرسنل ، خریداران و مستاجران و استفاده کننده گان از ساختمان می شود .

قطعا انتخاب یک درب اتوماتیک یک مقوله لحظه ای نیست ، انتخاب درب اتوماتیک بستگی به فضای موجود برای درب ، حجم رفت و آمد و پتانسیل  صرفه جویی در مصرف انرژی است ، به خواندن این مقاله ادامه دهید تا یک انتخاب مطمئن و درست را انجام دهید .

از آنجا که درب اتوماتیک فقط هنگامی باز می شود که نفرات قصد ورود به ساختمان را دارند ، شانس باز ماندن درب به علت سهل انگاری به صفر می رسد که خود باعث صرفه جویی بسیار موثر می شود . اگرچه درب هوشمند برای کار نیازمند انرژی است اما با توجه به کارکردی که دارد و درزگیر بودن کامل تمامی لنگه ها ، در نهایت باعث کاهش قابل توجه مصرف انرژی می شود .

استاندارد صنف درب اتوماتیک

بر اساس استاندارد اتحادیه تولید کنندگان درب اتوماتیک آمریکا ،  ترافیک درب اتوماتیک به سه مدل تقسیم می شود . ترافیک زیاد به عبور و مرور دو نفر و بیشتر در دقیقه ، ترافیک معمولی به رفت و آمد یک نفر در دقیقه و ترافیک کم به رفت و آمد یک نفر هر پنج دقیقه گفته می شود .

درب اتوماتیک نقش بسزایی در معرفی یک شرکت یا فروشگاه به عنوان یک پیشرو در بین رقبا دارد . کسب و کاری که به مشتریان خود خوشامد می گوید ( به خصوص مشتریان معلول یا کم توان ) همواره یک خاطره به عنوان احترام به مشتری در ذهن افراد باقی می گذازد .

درب اتوماتیک تمام گرد

درب اتوماتیک تمام گرد در بین سایر مدل های درب اتوماتیک بیشترین میزان صرفه جویی را دارد به علت اینکه  تبادل هوای داخل ساختمان و بیرون ساختمان در درب اتوماتیک تمام گرد تقریبا به صفر می رسد . درب اتوماتیک تمام گرد در هنگام ورود افراد فقط بخش ورودی را باز می کند و بخش خروجی درب اصولا پس از بسته شدن بخش ورودی باز می شود . پس تبادل هوای داخل و بیرون عملا به صفر می رسد .

به طور کلی اصلی ترین علت جریان داشتن هوا بین فضای بیرونی و داخلی ساختمان ، اختلاف فشار هوای بین دو بخش است .  ( در زمستان هوای گرم شده در ساختمان به سمت بالای ساختمان می رود و هوای سرد از هر منفذی وارد می شود تا جایگزین هوای گرم شود . و برعکس این روند هم در تابستان اتفاق می افتد ) در یک ساختمان اداری بزرگ و پر رفت و آمد و با در نظرگرفتن عبور و مرور عادی ، روزانه امکان خروج چندین مترمکعب هوا وجود دارد .

این مسئله یک چالش جدی برای مهندسان به وجود می آورد : چگونه امکان عبور و مرور افراد و اشیا را به وجود آوریم در حالی که خروج هوا را به حداقل برسانیم .

درب اتوماتیک تمام گرد به عنوان یک راه حل برای این مشکل قدیمی که از حدود صد سال قبل مطرح شده است ، خیلی قبل از اینکه مشکل آلودگی هوا و گرمی زمین مطرح شود ( در ابتدا مشکل اصلی ورود ناخواسته باد ، باران و برف بود ) درب اتوماتیک تمام گرد یک عایق کامل نیست اما با توجه به حفاظی که به وجود می آورد ، تبادل هوای ورودی و خروجی به حداقل می رسد . به طور قطع انرژی ذخیره شده ماحصل  استفاده از درب اتوماتیک تمام گرد ، انرژی مصرف شده توسط موتور درب اتوماتیک تمام گرد را کاملا پوشش می دهد .